Replika na polemikę Arkadiusza Wagnera autora książki Superekslibris polski. Studium o kulturze bibliofilskiej i sztuce od średniowiecza do połowy XVII wieku, Toruń 2016.
Abstract
Ukazanie się artykułu polemicznego A. Wagnera zatytułowanego „Częścią dla ozdoby, częścią aby poznano czyia to księga iest”. Refleksje po lekturze artykułu recenzyjnego Marii Cubrzyńskiej-Leonarczyk w 13. tomie rocznika „Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi” wydanym w 2019 r.[1] skłania mnie do opublikowania kilku wyjaśnień formalnych i uwag merytorycznych.
References
• Wagner, „Częścią dla ozdoby, częścią aby poznano czyia to księga iest”. Refleksje po lekturze artykułu recenzyjnego Marii Cubrzyńskiej-Leonarczyk, „Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi” 2019, t. 13, s. 361-380.
• M. Cubrzyńska-Leonarczyk, «Najszlachetniejszy ze wszystkich znaków własnościowych». Na marginesie lektury książki Arkadiusza Wagnera: Superekslibris polski. Studium o kulturze bibliofilskiej i sztuce od średniowiecza do połowy XVII wieku, Toruń 2016, „Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi” 2017, t. 11, s. 453-470.
• Wagner, Superekslibris polski. Studium o kulturze bibliofilskiej i sztuce od średniowiecza do połowy XVII wieku, Toruń 2016.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Copyright (c) 2020 - fully remain with the author.
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.